Kore İşçi Partisi 5. Hücre Konferansı Sona Erdi

PDF İzle & KaydetYazdır

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti‘nde iktidarda bulunan Kore İşçi Partisi bünyesinde işleyen komitelerin bir araya geldiği konferans, 21-23 Aralık 2017 tarihleri arasında KDHC’nin başkenti Pyongyang’da gerçekleşti.

Choson Medya‘nın [1] Kore Merkezi Haber Ajansı‘ndan [2] Türkçe olarak aktardığı habere göre, Kore İşçi Partisi Genel Sekreteri Kim Jong Un, tüm parti üyelerinin ve ülkenin diğer kesimlerinin derin kaygısı ve beklentisi nedeniyle 21-23 Aralık tarihleri ​​arasında düzenlenen WPK Hücre Başkanları Konferansı’na rehberlik etti ve kapanış konuşmasını yaptı.

Kim Jong Un, konferansın tüm katılımcıların yüksek  coşkusu sayesinde başarılı bir şekilde düzenlendiğini belirtti ve Konferansta, sonraki dönem için mücadelenin doğru oryantasyonunu ortaya koyduğunu belirtti.

Konferansın parti hücrelerinin partiyi güçlendirme konusundaki tutumunu hatırlatarak partinin fikrini ve niyetini uygulamaya koyduğunu ve mevcut parti hücre başkanları tarafından üstlenilen görevlerin önemini hatırlatarak konferansta parti hücrelerini güçlendirme yollarını ve görevlerini açıkladı.

Konferans, mevcut durum ve gelişmekte olan devrimin ve partinin önderlik ve militan yeteneklerinin güçlendirilmesiyle parti hücrelerinin işlev ve rolünü daha da artırmada önemli bir fırsat sunacağını vurguladı.

Konferansın temel ruhu, tüm parti hücrelerini sadık hücrelere dönüştürmek, öncü parti politikalarını uygulamaya koymak ve partiyi güçlendirme ve sosyalist bir güç oluşturmak için yeni bir dönüşüm yapmak anlamına geliyor.

Parti hücrelerini sadık hücrelere ve parti politikalarının uygulanmasında öncü saflarına dönüştürmenin ağır ancak sorumlu bir iş olduğuna dikkat çeken Başkan, bütün parti başkanlarının çabalarını ikiye katladıklarında, kendilerinin üstlendiği misyon ve görevlerin bilincinde olarak, Kimsilungist-Kimjongilist partinin birincil politik yetkilileri tarafından parti hücreleri güçlendirilecek, partimizin militan gücü daha da güçlenecektir ve devrimimiz daha hızlı ilerleme sağlayacaktır.

Parti üyelerinin ve diğer çalışanların partinin yanında olması, öncü olabilmesi için güç, bilgelik ve heves göstermek için partinin tüm hücre başkanlarının kararını yenilemek ve konferansta savaş konularını aktif hale getirmenin gereğini vurguladı. Savaşçıları ve gerçek kitlelerin gerçek eğitmenlerini keşfetmek ve zorluklarla ve sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarında inisiyatif alarak atılım yapmak ve kitleleri parti politikalarını uygulamaya hazır hale getirmektir.

Parti hücrelerini güçlendirmek, doğrudan parti politikalarını yürütmekten militan birimleri güçlendirmek ve partinin önderlik rolünü arttırmak ve devrim ve inşaasında bir artışa neden olmak WPK’nın geleneksel mücadele sloganıdır”dedi. Parti gelecekte de bu geleneği daima ileriye götürecek ve parti hücrelerinin öncelik sıralamasına ve onları güçlendirmeye büyük gayret sarfedecektir.

Her seviyedeki parti organizasyonlarına ve parti yetkililerine, parti hücrelerinin önceliklendirilmesine yönelik parti fikrini ve politikalarını gündeme getirmeye ve tüm çabaları bütün parti hücrelerini sadık hücrelere doğru güçlendirme yönünde harcamaya ve parti politikalarını uygulayan öncü saflarına çağırdı.

Parti Merkez Komitesi, önümüzdeki yıllarda çok çeşitli güçlüklerle ve zorluklarla karşılaşabileceğimiz halde, yüz binlerce hücre başkanının, partiye sadık üyelerin ve öncü savaşçıların parti politikalarını yürüttüğünü ve bu politikaları güvence altına aldığını gururla belirtti.

Yaptığımız şey sadece başlangıç ​​ve Parti Merkezi Komitesi Halk İçin yeni projeler yürütmeyi planlıyor, partinin güvenini kazanarak sosyalist bir güç inşa etmek için  cesur bir şekilde operasyonlar düzenleyeceğini kaydetti.

Konferansa katılanlardan , parti ve devrim için önemli sorumluluk aldıklarını ve ne kadar önemli bir görev yaptıklarını bir kez daha derinleştirmelerinin gerektiğini vurguladı.

Parti genel sekreterlerinden konferansın ruhunu besleyeceklerini ve Parti Merkez Komitesinin güvenini ve beklentisini karşılamak için pratik çalışmalarına hazır hale geleceklerine  inandığını belirtti ve 5. WPK Hücre Başkanlarının Konferansı’nı kapattığını ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir