Halkımızı Allah’la aldatırken dünya menfaati güdenler (Adana Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

Geçtiğimiz günlerde AKP’gillerin Hazine ve Maliye Bakanı, Damat Berat Albayrak’ın bir fotoğrafı ortaya çıktı. Namuslu, yurtsever bir gazeteci olan Celal Eren Çelik, Twitter hesabından Damat Berat Albayrak’ın altın varaklı kalorifer peteğini gündem etti.

Peki, neydi o altın varaklı petek?

Hep beraber Tele 1’in [1] bu konudaki haberine bakalım:

“Gazeteci Celal Eren Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın fotoğrafını paylaşarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Herkes kendi OHAL’ini ilan etsin.’ açıklamasına ve sık sık tekrar ettiği ‘Hayat eve sığar’ çağrısına göndermede bulundu.

Gazeteci Celal Eren Çelik, sosyal medya hesabından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ait bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraftaki varaklı kaloriferin 47 bin 610 liralık fiyatına dikkat çeken Çelik, paylaşımına eklediği mesajla Bakan Koca’nın koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarına göndermede bulundu.

Çelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Damat Berat Bey’in bir altın varaklı kalorifer peteği ile 4 kişilik bir aile en az 8-9 ay “hayatı eve sığdırabilir”… Ama biz kendi OHAL’imizi ilan edip dua ve sabır ile yeneceğiz Corona’yı tabii ki…

Evet, halkımızı her dakika ve her saniye durup dinlenmeksizin “Allah’la aldatan” ve birde yetmezmiş gibi insanlarımızı açlık ve yoksulluk karşısında “şükür edin” diye sıtmaya razı eden AKP’giller görüyoruz ki; iş kendi dünyevi yaşamlarına geldiğinde, lüks ve israf yapmaktan zerre olsun kaçınmıyorlar.

Çünkü AKP’giller ve Kaçak Saray’da mukim “reiz” yıllardan bu yana halkımıza Muaviye-Yezid İslam’ının ve CIA-Pentagon İslam’ının propagandasını yaptılar.

Ağa babaları AB-D Emperyalizminin istekleri doğrultusunda ülkemize etmedikleri kötülükler kalmadı. Müslüman Coğrafyasında Müslüman’ı ezdiler. ABD Emperyalistlerinin Irak işgalinde, Müslüman kadınların ırzına geçilmesinde ve dökülen kanlarda AKP’gillerinde parmağı vardır. Emperyalist ağa babalarının istekleri doğrultusunda teskereler çıkartıldı meclisten hatırlayacağınız üzere, arkadaşlar. Ve hatta ABD askerlerinin sağ salim evlerine dönebilmesi için duacı oldu AKP’gillerin reisi. Birde onların “Yeşil Kuşak Proje”leri doğrultusunda “Kindar ve dindar bir nesil yetiştireceğiz” diye televizyon kanallarında açıklamalar yaptılar. O açıklamanın videosunu hep beraber izleyelim:

Görüldüğü üzere videoda neler söylenmek isteniyor apaçık her şey ortada. Bunların zerre olsun gerçek Müslümanlıkla, Muhammed ile alakaları olabilir mi? Olamaz! Muhammed’in yaşamına baktığımızda ne görüyoruz? Sıradan bir insan nasıl yaşıyorsa öyle yaşadığını görürüz değil mi? Peki bunlar öyle mi? Ne gezer bunlarda o ahlak ve o yaşayış? Bunların tapındığı tek bir tanrı vardır! Para Tanrısı… Bunlar için varsa yoksa servet, mülk ve gösteriş farzdır. Onların yaşayışının Muaviye-Yezid yaşayışından hiç farkı var mıdır? Bizce yoktur. Muaviye-Yezid nasıl ki saraylarda lüks içerisinde yaşamışsa bunlarda şuan öyle yaşamaktadır. Saraycılık, güç hırsı ve servet aşkı Muaviye-Yezid’e özgüdür. Onların yaşayışıdır!

Birçoğumuz biliriz, Muhammed’in zırhı tüccarda alacaklarına karşılık esirdi. Ölümünden sonra arkasında sadece bir tek hırkasını bıraktıydı. Altın, lüks ve israf Muhammed’in yaşayışında yoktu. Elbette Kur`an inancında da yoktu, arkadaşlar.

Ve Kur’anın ilk 23 suresine baktığımızda ne görüyoruz, arkadaşlar? Kur’anın ilk 23 suresini okuduğumuzda Mekke’yi haraca kesmiş olan, bir avuç Mekkeli parababasına karşı birer isyan muhtırası görüyoruz! İşte Kur’anın gerçek hissiyatı böyledir, arkadaşlar.

Peki, bunlarda öyle mi? Bunların Mekke’yi haraca kesen bir avuç parababasından farkı nedir?!  Zerre fark yok, ne bir eksik ne bir fazladırlar. 

Neyse, daha fazla bunların iğrenç dünyasından bahsetmeyelim. Oysaki lafa geldiğinde meydanlarda en hakiki Müslüman ilan ederler kendilerini değil mi? Halkımızın bir lafı vardır, arkadaşlar. Dinime söven Müslüman olsa, diye.

Geçelim…

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere namuslu, yurtsever bir gazeteci, Damat Berat Albayrak’ın altın varaklı kalorifer peteğini gündem etti. Damat, oysaki neyden sorumluydu? Ekonomiden… Hatta öyle sorumlu ki hep “bakın şurası çok önemli” diye dikkat çeker işsizlik ve pahalılık cehennemindeki ekonomimizden!

Damat’a ve AKP’li Hülogcu Tayfaya göre ülkemiz lider ekonomi ve hatta üreten bir ülkeyiz. Ancak gerçekler hiçte böyle değil. Laik Cumhuriyet kazanımı onlarca fabrika bunların işbirlikçiliği sonucunda satıldı ve kapatıldı.

AKP’gillerin iktidarı boyunca işsizlik ve pahalılık cehennemi artarak yayıldı. Amiyane deyimle; saman ithal eder olduk, arkadaşlar. Ülkemizin çeşitli yerlerinde emekçi-yoksul halkımız borçları yüzünden, geçinemediği için kendisini düşünmeden ateşe verir oldu, değil mi? Peki, bunların zerre olsun umurunda mıydı? Asla! Dedik ya: Bunların tapındığı tek tanrı Para Tanrısı!

Düşünmezler hiç sefalet ücreti ile mahkûm ettikleri insanlar 1 ay boyunca nasıl geçiniyor, diye. Zerre olsun vicdan, merhamet kırıntısı bulamazsınız bunlarda. Pazara gidemediği için evinin banyosunda intihar eden ve cebinden sadece 1,5 TL para çıkan insanlarımızın yaşadıkları, AKP’gillerin gündeminde değildir.

Uzun lafın kısası: Bunlardan sana hayır gelmez! Bunlar senin gibi yaşamamakta, seninle aynı tasa kaşık sallamamaktalar. İnsanlarımız kış boyunca artan doğal gaz zamlarından dolayı kombisini en düşük ayarda dahi çalıştıramaz hale gelmişken, ekonomiden sorumlu Damat’ın kalorifer peteğinin tanesi 47 Bin 610 Lira etmekte. İşte bunların ar, namus ve vicdanı yok!  Zerre olsun insani değer kalmamış bunlarda, varsa yoksa makam, mevki, servet ve şöhret!

Gör bunları halkımız, kim gerçek dostun ve kim düşmanın tanı. Bunlardan sana zerre fayda gelmez, artık. Bunlar ülkemize ve emekçi-yoksul insanlarımızın üzerine çökmüş bir karabasandır adeta. Dişlerini emekçi insanlarımızın etine geçirmişlerdir. Bunlar, Babil artığı bir sınıfın temsilcileridir. Kadim tefeci-bezirgân sermaye sınıfının iktidardaki zümresidirler. Bu sınıf asalak, üretimle uzaktan yakından alakası olmayan ve son derece kullanışlı bir sınıftır. Bizim gibi kapitalizmce geri olan ülkelerde uluslararası finans kapitalin iktidarlara taşıdıkları maşasıdırlar.

Bunlara kanma…

Bunların Allah’la aldatmasına gönül kaptırma…

İnançlı, samimi insanlarımızın gözlerine kül serpmekteler!

Bunlar gerçek Müslüman değiller! En saf kuşlar gibi kanma tuzaklarına!

Bunlar din kisvesi altında dünya menfaati sağlamaktadırlar. Abdullah Bin Mübarek, 700’lü yıllarda aynen şunları söylemekte:

“İnsanların En Alçağı Din Kisvesi Altında Dünya Menfaati Sağlayandır!”

İşte aynen böyledir bunlar. Birde Kur’an ne diyor bunlar için ona bakalım…

Fâtır Suresi, 5. ayette şunlar söylenmekte:

“Ey insanlar! Allah’ın verdiği söz gerçektir. Dünya hayatı sakın sizi aldatmasın, o aldatma ustası da Allah hakkında sizi kandırmasın.” (Fâtır Suresi, 5. Ayet)

Kur’anda bunları net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bunların meşrebi bu kadardır işte! Seni “Allah’la aldatanlara” kanma, inanma.

Adana Direniyor’dan Fatih

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir