Zırsızlık* Haftanız Kutlu olsun! (Antalya Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

imagesBizde biliyoruz doğrusunu yazmayı fakat Devlet büyüklerimiz çok kızıyor o yüzden bundan sonra Zırsızlık diyeceksiniz.

*Zırsızlık Nedir?

Zırsızlık: Bir para birimini ortak çalıp sonradan ortağın ile kavga ettikten sonra ortağının bunu teşhir etmesi demektir. Biliyoruz, “17 Aralık” bu iki grup birbiri ile kavga ettiğinde bir tarafın ortağını satmasıdır. Hükümetimiz(!) bu durumun karşısında istifa etmesi gerekirken, yolsuzluk davasını yöneten savcı ve hakimleri hainlikle, yargılamış ve meslekten men etmiştir. Neredeyse “para benim, ben topladım, sizi ilgilendirmez” diyecek noktaya gelmiştir. Bu açıklamayı “çalmışsak da çalmışızdır, ne olmuş yani” şeklinde yapacakları günü beklemekteyiz.

Yolsuzluk Nedir?

TDK’ya göre “Verilen görevi kötüye kullanma” anlamına gelmekte. Ben demiyorum TDK diyor, dava açacaksınız ona açın.  Bazıları bu tanımın ne olduğunu bilmiyor olsa gerek, hala AKP’ye oy vermektedir.

Neymiş efendim, başka yönetecek kim var ki? Kılıçdaroğlu’na bakıyorum konuşamıyor, Bahçeli’ye bakıyorum ……(Ben bir şey bulamadım)

Türkeş kadar beceremesem de  bende fıkra anlatacağım sizlere…

Bir gün Zırsız eve girmiş, evde ne varsa toplamış götürmüş. Tam evden çıkacakmış bir bakmış, çöp Kutusu boşaltılmamış. Nasıl olur?! Hemen çöpleri alıp boşaltmış, evin sahibi bu muhteşem manzarayı görerek hırsızı pompalı ile vurması gerekirken gözleri yaşlı bir şekilde “çalıyorsun ama çalışıyorsun da, yine gel” demiş.

Konuyu bu kadar kısa tutabilirim, daha anlatırsam da hapishaneden çıkamam.

Antalya Direniyor’dan İsmail

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir