Müzik dinlemeyin, haramdır!

PDF İzle & KaydetYazdır

10433152_889240961091455_8820749902934725252_nSakarya Karasu ilçesinde ki halk plajında güneşlenmekte olan kadınlara verilen “Kapanın” başlıklı broşür Sakarya’da ve Türkiye’de tepki topladı. Geçen hafta sonu cübbeli ve sarıklı kişilerin plaja gelerek güneşlenen kadınlara hem kapanmalarını söyledi, hem de onlara bildiri dağıttı. Kendilerine tepki verilince “Allah ve Resulu’nun istediği hanımefendi” diyerek cevap veren cübbeli, sarıklı ve şalvarlı kişilerin yanında küçük bir çocuğunda bulunması dikkat çekti.

MÜZİK DİNLEMEYİN!

Bu kişilerin ellerindeki 72 maddelik broşürde şu ifadeler yer aldı; “Hanım tesettürlü olmalıdır, kadınlar çalgılı ve düğünlere gitmemelidir. Yol ortasında insanların gezdiği yerlerde oturmamalıdır. Fal baktırmamalıdır. Kaşını aldırması, saç ektirmesi ve estetik yaptırması haramdır. Pantalon giymemelidir. Yabancı erkeklerle tokalaşmamalıdır. Evde köpek beslemek haramdır. İnce giymemeli, terlikle gezmemelidir, müzik dinlememelidir.”

Olayın gerçekleştiği sırada plajda güvenlik görevi yapan kişilerin müdahalede bulunmadığı da olayı yaşayanlar tarafından bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir