Merhabalar

PDF İzle & KaydetYazdır

a1

Bugün 1 Haziran… Taksim-Gezi isyanımızın zaferle taçlandığı, milyonlarca insanın Taksim’e akın ettiği ve Taksim’i hükümetin uşaklığını yapan kolluk kuvvetlerinden temizleyip “vatanı kurtardığı” günün üzerinden 1 yıl geçti.

Bir yıldır yeni “Taksim-Gezi”ler için mücadele eden Türkiye Direniyor ekibi olarak bu yıl dönümünde, yıllarca süren mücadelemize yeni bir boyut katmak için Türkiye’nin direniş tarihine yeni bir katkı sunmak istedik ve isyan günlerinde sosyal medya üzerinden açtığımız sayfaların katkıları ile işleyecek haber portalının test yayınlarına gün itibariyle başladık.

Amacımız taraflı yayın yapmak. Tarafımızı ve karşımızdaki kuvveti, direniş sürecinde netçe ortaya çıkaran halkımızın tarafından yayın yapmak. Onun dileklerini, isteklerini, öfkelerini dile getirmek. Bu sebeple yaptığımız tüm haberlerin hem analiz içermesine, bunu yaparken de olguyu olduğu gibi aktarmasına dikkat edeceğiz.

Tarih, Türkiye’nin direnişini ve mücadelesini yazmaya devam ederken, hem onu anlatmaya, hem de ona yön vermeye çalışacağız. Sitemizde yıllarca direnişler içinden gelen arkadaşlarımızın destekleri, yazıları, haberleri ile birlikte mücadelenin tarihini not edeceğiz.

Sitemize her türlü görüş, öneri ve katkıyı Facebook sayfamız aracılığı ve ya sitemizdeki iletişim formu üzerinden yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir