Katillere ödül gibi ceza

PDF İzle & KaydetYazdır

22719594

Gezi eylemleri sırasında dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz davasında karar açıklandı. Dördü polis olmak üzere sekiz kişinin yargılandığı davada, mahkeme sanıkların son savunmalarını aldıktan sonra kararı açıkladı.

Ali İsmail Korkmaz’ı döverek ölümüne sebep olanlardan biri olan  Mevlut Saldoğan’a ‘kastı aşan surette yaralama’ suçundan 10 yıl 10 ay hapis cezası verdi.  Mahkeme diğer polis memuru Yalçın Akbulut’a ise 10 yıl hapis cezası verdi. Diğer sanıklar arasında olan, fırıncı İsmail, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’e  ‘yaralama suçundan’   6’şar yıl 8’er ceza aldı. Ebubekir Harlar’a da 6 yıl 8 ay hapis cezası verirken suç yardım düzeyinde kaldığından 3 yıl 4 aya indirildi. Mahkeme Harlar’ın tutukluluk süresini göz önüne alarak tahliyesi kararlaştırdı. Tutuksuz yargılanan sanık polis memurları; Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Katillerden biri olan M.Saldoğan: “Gezi darbe girişimidir, halkın malına canına kast etmişlerdir. Gerçek katil varsa o çocukları sokağa çıkaranlardır. Günah keçisi seçilmesin” diyerek bir kez daha halk düşmanlığını kanıtladı.

Namussuz düzen her geçen gün gençlerimizi öldürmeye devam ediyor. İnsanlık için mücadele eden halkları katletmeye, insanlığı yok etmeye devam ediyor. AKP hükümeti iktidarda olduğu süre zarfında gençlerimiz gaz fişekleriyle, joplarla – sopalarla, kurşunlarla katledilmiştir ama bu katliamlar kimsenin yanına kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir