Hikmet Kıvılcımlı – Hiç Namussuzlar Namuslularla Bir Olur mu?

PDF İzle & KaydetYazdır

Türk Solu, 7 Mayıs 1968 – Sayı: 25

“Olmazya, tabiî, biri insan, biri hayvan” (Mehmet Akif) [İtalik T.M.P.’ye ait]

Sayın İnönü’nün bir güzel sözü vardır. Yanılmıyorsak şöyle der: “Türkiye’de namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça hiç bir şey yapılamaz!”

Bugün, yalnız “SOL”un değil, bütün Türk milletinin parolası bu olmalıdır.

“NANUSSUZLAR” kim? Ve kaç kişi?

1965 yılı basılan “TÜRKİYE’DE KAPİTALİZM” kitabının 176. sayfasında şu rakam veriliyor?

“… Cumhurbaşkanından polis kabadayısına dek 500 kişicik. Hepsi topu 500 Finans-Kapitalist (Fedaisi)… 500 kişiceğiz Yassıada’da güneş banyosuna yassıldılar “(500 rakamına mim koyalım!)” Gizli ve tehlikeli GANGASTER çetesi (olan) 500 sapığa karşı “KANUN DIŞI” davranışa tenezzül edilmez”… “Şimdi GANGASTER’in eline tabancası teslim edilmeli mi, edilmemeli mi? Bütün mesele orada.”

“NAMUSLULAR” kim? Ve kaç kişi?

30 milyonda 20 milyon 999 bin kişimiz.

Ne var ki, o sayıları binler hanesini geçmeyen “FİNANS-KAPİTALİST” gangasteri görünmez örümcek ağlarıyla:

“Milletin hayatında yapma işsizlik ve pahalılık yaratarak insanımızı bir lokma ekmek için birbirlerine düşürüyor. FİNANS-KAPİTALİN bütün GÜCÜ: kardeşi kardeşe vurduran yabancı casusların emrinde borç ve baskı kumpasları kurmaktır.” (A.Y.S. 176)

GÜÇ BİRLİĞİ demek: Parmakla sayılabilecek bir hiç olan, ama yeniden “tabancası eline teslim edildiği” için HEP gözükmeyi pek bilen) Gangastere, o 500 FİNANS-KAPİTALİSTE karşı yedisinden yetmişine dek sınıf, zümre, ırk, din, dil, prensip, cins, yaş ayırdı yapılmaksızın, BÜTÜN Türk milletinin kutsal İKİNCİ KUVAYIMİLLİYE SEFERBERLİĞİ demektir.

Bu Güç Birliğinde -sözüm ona “Bilimcil Sosyalizm” bahanesiyle de olsa- yan çizip direnen her KİŞİ ve her ÖRGÜT: İster maskesiz (Eayi “Kafatasçı”) olsun, ister maskeli (Tatlısu kurnazı lop “Toplumcu”) olsun, Finans-Kapital AJANIdır… “Hele onların işleri bitiktir!” (Lenin).

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir