Beyni yıkanan gençlik (Denizli Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

12_eylul_651827810Gençlik siyasetle ilgilendiğinde beyni yıkanmış veya kullanılıyor diye sözler sarf edilir. Bu söz neden söylenir? Aileler bu sözcüğü nereden öğrendi? Geçmişe gidelim. 1700… Durun o kadar gitmenize gerek yok! 1980, 12 Eylül…

Amerika tarafından bilerek yaptırılan Provokasyon ve Askeri darbe bunların sebebidir. Resmi kayıtlara göre, on binlerce insanın hapse girdiği ve yüzlerce insanın işkence gördüğü bilinmektedir. Bir o kadar resmi kayıtlarda olmayan katliamlar, hala çocuklarının dönmesini bekleyen, “En azından nereye gömdüğünüzü söyleyin” diyecek hale getirilen aileler vardı o zamanlar.

Peki sokaktaki çatışmalar?

Sokakta her eyleme müdahale eden ve mimler gibi TOMA’dan renkli su sıken bir Çevik Kuvvet ekibi size yabancı gelmedi değil mi Gezi Parkı eylemlerinden?

Sağ-Sol çatışması

Şimdi Hikayemize başlayalım.

Meslek Liseleri(Solcu) içi boşaltılmadan önce tam bir kültür yuvası olan, 1980’den sonra içi boşaltılarak tamamen şuursuz ve ahlak seviyeleri düşük insanların gittiği yer haline geldi. İmam Hatip Liseleri’nde(Şeriatçı) ise durum farklı değil, içi boşaltılmış ve kültür derslerinin az olduğu, tamamen skolastik düşünce ile yönetilen bir yer durumunda.

Bir yakınım anlatıyor, “Bizler meslek lisesinden çıkıp, imam-hatip lisesinin bulunduğu giderdik ve çıkışta kavga ederdik. biz dayak yersek, bizim ağabeylerimiz, onlar dayak yerse onların Ağabeyleri geliyordu ve dövüyordu bizleri. Ama genelde hep sağcılar saldırıyordu, solcular hiç bir zaman sebepsiz saldırmıyordu, nefis müdafasında bulunuyorlardı. Bizlere “kafirler, şerefsizler, şeytanlar” diyerek sopalarla dövmeye geliyorlardı, başlarında hep tespihli, ülkücü takımı ağabeyleri vardı. Polis müdahalesi olduğunda genç, yaşlı dinlemeyerek bizleri gözaltına alıp, karakolda işkence ediyorlardı. Araba lastiklerini içine koyuyorlardı bizi ve lastiğe cop veya sopa ile vuruyorlardı. Doktor kontrolüne gittiğimizde bize “işkence yaptılar doktor!” dediğimizde kanıtlamak mümkün olmuyordu ve doktor yalan söylediğimizi düşünüyordu.

12 Eylül, böyle güçlü bir örgütlenmenin olduğu liselerin için böyle boşalttı. 12 Eylül üzerine bir şey yazacak olsaydım, bu bir kitap şeklinde olurdu. O günlerdeki anıların bilinmesi için uğraşırdım.

Amerikancı Generallerin yaptığı bu darbeyi asla unutmayacağız!

Unutmayalım,Generalleri yargılayan sistemin bile tezlerini 12 Eylül Askeri sistemi yapmıştır ve şu an ki İktidar 12 Eylül’de askeri darbenin daha beterini sivil olarak yapmıştır. 12 Eylül bitmedi. AKP ile devam ediyor.

Denizli Direniyor’dan İsmail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir