Hadi Oradan Alçak, Köpek! (Adana Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

analiz-fidele-hareketO; kan emici, sınır tanımaz, halkların biricik düşmanı olan emperyalizme karşı emperyalizmin yanı başında insanlık soyunun baş düşmanı AB-D emperyalizmine meydan okuyan kişidir. Elbette devrimci yoldaş Fidel Castro`dan bahsediyorum.

Aramızdan bedence ayrılmış olabilir. Bu olası bir durumdur… Çünkü insan doğar, büyür ve ölür. Önemli olan insanın çok yaşaması değil yaşadığı süre içerisinde neler yapabildiğidir. Yaşamın diyalektiği bu şekildedir.

Pekala yaşadığı süre içerisinde hafızalardan silinmeyecek işlere imza atan ve mazlum halklara umut ışığı olan, mazlum tüm ulusların komutanı olan devrimci Fidel Castro`ya kim hakaret etti dersiniz ? Söylediklerinizi işitir gibiyim… AKPgiller, Faşistler ve Emperyalistler zaten haz etmezler o büyük devrimciden.

Ancak bu sefer ki hakaret aslında bana göre hiç şaşırılmaması gereken ancak bazı arkadaşlarımızın şaşkınlıkla karşılayacağı yerden gelmiştir. Amerikancı Burjuva Kürt hareketlerinin borazanı ve paçavrası olan Evrensel ve Azadiya Welat köşe yazarı Fehim Işık’tan hakaret gelmiştir.

“Castro’nun Batista’yı deviren, ABD’ye kafa tutan devrimciliğini de, anti-emperyalizm adına Kürt katillerine olan sevgisini de unutmayacağız. Fidel Kastro Batista’yı deviren ve ABD’ye kafa tutan devrimci bir lider. Ama Kürtleri katleden Saddam ile aynı safta da yer almış bir kişi.”

Hani şu bizim bahsettiğimiz “Sevrci Soytarı Sahte Sol”un yere göğe sığdıramadığı Evrensel ve Azadiya Welat paçavraları yer vermiştir bu alçaklığa ve şerefsizliğe!

Tabi biz bu duruma şaşırmadık. Çünkü adı üzerinde bunlar Amerikancı Burjuva Kürt hareketleridir. Ne beklersiniz bu alçaklar sürüsünden? Fidel Castro`nun varlığı ve ölümlü bedeni onları su görmüş kuduz köpek gibi delirtir. Vampirler sarımsaktan, emperyalist kuyruklular da Anti-Emepryalist Fidel`den korkarlar.

Zaten biz Amerikancı Burjuva Kürt hareketi camiasının Fidel`i anmasını ona üzülmesini veya anma metni yayınlamasını beklemezdik. Eğer onlar yaptıkları her şeye rağmen Fidel`i anmış olsalardı esas sorun bizim için o zaman başlamış olurdu.

Çünkü; Emperyalizmin kucağında gezinenler, emperyalistlerin masasında konsomatris olanlar “Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa,ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim.” şiarını bellemiş devrimcilerin yüreğini, mücadelesini ve onurunu kavrayamazlar. Onlarda o, yürek ve cüsse yoktur!

Adana Direniyor’dan Fatih

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir