Küba’dan Gazze açıklaması!

HDRESIM.NETKüba Devleti,İsrail’in Gazzeye başlatmış olduğu kara ve hava saldırılarının son verilmesi ve Gazze Şeridinde ki ablukanın kaldırılmasını talep etti!

“Küba Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Gazze Şeridi’nde yaşanan gelişmeleri,bilhassa İsrail ordusunun sivil hedeflere ayrım gözetmeksizin yönelttiği, binlerce kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan, mala ve altyapıya büyük zarar veren saldırıları artan bir kaygıyla izlemektedir.

Küba Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı bir kez daha, tüm dünya devletlerini, uluslararası örgütleri, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni ve bir bütün olarak uluslararası kamuoyunu, İsrail saldırganlığının derhal durdurulması, Gazze Şeridi’ndeki ablukanın kaldırılması, sağlık hizmetlerinin, su ve elektrik altyapı hizmetlerinin normale döndürülmesi ve yüzbinlerce masum insanın yaşamlarının korunması için harekete geçmeye çağırır.

Küba, İsrail devletinin Gazze Şeridi halkına yönelik bu son saldırısını şiddetle kınarken, Filistin halkına, onların kendi kaderlerini belirleme haklarına ve başkenti Kudüs’ün doğusunda yer alacak bağımsız bir devletin kurulmasına sunduğu tereddütsüz desteği de yineler.”

Küba devleti, Filistin’e yapılan saldırıları başından beri takip ederek İsrail’e karşı tepki koyan bir avuç ülkeden biri. Gelecek dönemlerde de Küba’nın uluslararası camiada tepkilerine devam etmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.