DİSK/Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’ndan Filistin Halkına ve tüm dünya halklarına dayanışma mesajı

image

Sevgili Yoldaşlarım;
Gençliğimden beri Filistin davasını kendi davam gibi gördüm. Terörist devlet İsrail ne zaman Filistin’de masum insanları katletse, kalbimin derinliklerinde her zaman en büyük acıyı duydum ve o kanlı zalimlere karşı büyük bir kin besledim.
Bu günlerde kanlı eller yine Filistin halkının üzerinde. Ve onlar ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi emperyalist ülkelerden destek görüyorlar. Sahilde oyun oynayan çocukları bile katlediyorlar.
Bu soykırıma karşı hiçbir şey olmamış gibi davranmamız imkansızdı. Katliamın başından beri terörist devlet İsrail’in Filistin halkına karşı giriştiği katliamları lanetlemek için tepkilerimizi gösterdik.
Konfederasyonumuz DİSK’in aldığı karar çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yanında işyerlerinde İsrail’i lanetleyen bildiriler okuduk.
Bunun dışında Nakliyat-İş Sendikası olarak İstanbul Topkapı’da Türkiye’de ilk ve tek olmak üzere, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için 1000 üyemizle iş bıraktık ve bir eylem gerçekleştirdik. O eylemde Gazze’deki katliama karşı kızgınlığımızı haykırdık ve terörist ülke İsrail’in bayrağını yaktık.
Çarşamba günü İstanbul’daki İsrail konsolosluğuna bir yürüyüş gerçekleştirdik ve burada bir basın açıklaması yaptık. Basın açıklamamızda birçok basın kuruluşu vardı ve eylemimizle ilgili haberler birçok internet sitesinde yayınlandı. Öfkemizi göstermenin bir yöntemi olarak, polis tarafından yoğun biçimde korunmakta olan konsolosluk bahçesine ayakkabılarımızı fırlattık ve işçiler burada da İsrail bayrağı yaktılar. Ayrıca Konya’da da terörist İsrail’i lanetlemek için bir eylem gerçekleştirdik.
Sevgili Yoldaşlarım,
Özgür Filistin mücadelesi kazanılana kadar Filistin Halkıyla dayanışmamız sürecek. Acılarınızı paylaşıyoruz ve dayanışmamızı dile getiriyoruz. Sizin mücadeleniz bizim mücadelemizdir.
Yaşasın Özgür Filistin
Gazze’ye Özgürlük!

Ali Rıza Küçükosmanoğlu
DISK/Nakliyat İş Genel Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.