Bursa’da Metal işçisi yine ayakta

gundem_yeni_metal_greviBursa’da işçi sınıfının başlattığı başkaldırı dalgası durulmak bilmiyor. MESS’de örgütlü patronların uygun gördüğü zamın açıklanması ve bir önceki grevi gerçekleştiren işçilerin işten atılması üzerine metal sektöründeki işçiler bir kez daha greve çıkmak için hazırlanıyor.

MESS tarafından yapılan açıklama üzerine bazı fabrikalarda üretim dururken, bazı fabrikalardaki işçiler ise yeni bir çözüm için görüşmelerin sonuçlanmasını bekliyor. Ancak söz konusu görüşmelerden bir sonuç çıkması beklenmiyor. Tofaş işçileri, sadaka gibi arttırılan ücretleri ve greve katılan işçilerin atılmasını protesto etmek için eylem yaparken, diğer iş yerlerine de cuma günü yeni bir iş bırakma için çağrıda bulunuldu. Uzlaşma sağlanamaması halinde yeni bir grev dalgasının ortaya çıkacağı öngörülüyor.

İşçilerin talepleri, Bosch işçisi ile aynı şartlarda ücret arttırımı, eyleme katıldığı için işçilerin işten atılma ve soruşturmaya uğramaması ve aynı zamanda atılan işçilerin geri alınması şeklinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir