Bühtan Nedir? (Antalya Direniyor)

Karşı-devrimden kareler15 Temmuz..

Türkiye’de iki Amerikancı zümre birbirinin ağacını kesmek için bir harbe girişti..

Cumhurbaşkanı, başbakanı fırsatı değerlendirip “Bühtan” yapmaya başladı.

Bühtan Nedir? 

Bühtan Osmanlı Türkçesi’ne ait bir sözcüktür. Kelime Anlamı “İftira, birisine yalandan bir şey söyleme. Birisini Suçlu Gösterme” anlamına gelir.

Peki ne demek istiyorum? Adalet ve Kalkınma Partisi günah çıkarmaya başladı desem?

2008 yılında Tayyip Erdoğan “Ben bu davanın Savcısıyım!” dedi.

Ergenekon Davası 

2009 yılında Engin Ardıç “Efendiler nereye? Hesap vermeden nereye?” dedi. Bu sözü kimin için söyledi? Ergenekon Kumpasında hapse tıkılan ve “Bühtan”ı kendine sindiremeyen Ali Tatar için!

Ali Tatar,üstüne atılan iftiralar yüzünden kendisini öldürdü! “Belki benim ölümüm,başkalarının yararına olur. Hakkınızı helal edin. Ben suçsuzum, fakat asla oraya geri dönemem!” dedi.

Yıl 2016… Şimdi? Ergenekon, Balyoz, “Casusluk” gibi davalarda TSK, polis, adalet sistemi içerisindeki insanları bir bir çıkarılmasında FETÖ yardım ve yataklık eden güruhlar şimdi ne diyorlar?

Biz yanıldık…

Sen demiyor muydun o dönem bu davanın savcısıyım diye?

Bekir Bozdağ “Geçmişte bu iddialar ortaya çıkınca onlara inanmadık, şimdi ise onlar bize inanmıyorlar(17 aralıktan bahsediyor) “

Peki hadi inandık diyelim, Ali Tatar’ın ve yüzlerce askerin, polisin, gazetecinin, savcının, hakimin vebalini kim ödeyecek?

Uludere Katliamı

2011 yılında sınırdan izinsiz geçmeye çalışan 34 köylüden oluşan grup, TSK’ya ait uçaklar tarafından bombalanmıştı. Bu bombanın emrini veren komutandan o uçağı süren pilota kadar her türlü övgüleri yapıp, hatta bu insanların ölümüne üzülenleri terörist gözü ile teşhir ettiniz.

Bugün…   “Bir Uludere konusunun, bir 24 Kasım’daki uçak konusunun da tekrar inceleneceğini düşünüyorum. Hangi anormallikler var sorusunu vatandaşımız zaten soruyor.” dedi Enerji Bakanı Berat Albayrak.

Rusya ile yaşadığımız Uçak Krizi

Sınırı yalnızca bir kaç saniye ihlal eden Rusya Hava Kuvvetlerine ait olan savaş uçağını düşürmüştük. Çok fazla bir süre geçmedi.  Uçak düşmesi ile ilgili bir yıl show yaptılar “Emri biz verdik!”, “Bir daha olursa yine düşürürüz” dediler. Antalya başta olmak üzere bütün turizm yerleşimlerini batırdılar. Şimdi de “Fethullah” düşürdü diyorlar..

Rakkaseler bu kadar dönmedi! Çocuklar bu kadar kandırılmadı… Efendiler, siz bu kadar cahil ve saf idiniz..

Hepimiz oradaydık beyler!

Gördük,

Duyduk,

Biliyoruz!

Antalya Direniyor’dan İsmail 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.