Böyle olur Tayyipgillerin Valisi!

53d013aeae78491040cd1d09

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, son günlerde gündemde olan “Coca-Cola’yı Boykot” kampanyasına “Fanta” içerek destek verdi.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde düzenlenen iftarda Koruyucu Aileler ile bir araya geldi. Vali eşi Hatice Nur Yerlikaya’nın da katıldığı iftarda Coca-Cola’yı protesto etmek için “Fanta” içildi. Ancak Sayın Vali, şişenin arkasına bakmaya gerek görmemiş olacak ki, Fanta da Coca-Cola şirketinin bir ürünü.

Söz konusu hareketin ardından sosyal medyada konu ile ilgili bir çok mesaj paylaşıldı ve boykot etmeyi bile beceremeyen devlet görevlisinin hem bilinci, hem de konu üzerine samimiyeti sorgulandı. Filistin’de yapılan katliamlar sonrası AKP’liler tarafından İsrail malı olduğu iddia edilen Coco-Cola’nın satın alınmaması çağrısı yapılmaktaydı. Bir İsrail markası olmamasına rağmen Coco-Cola uluslarüstü bir finans-kapital olma özelliğini taşıyor. yüzlerce ülkede fabrikası ve geniş dağıtım ağı bulunan Coco-Cola, bir çok değişik marka ve içecek türüne sahip, Dünya’nın en çok kâr elde eden içecek tekellerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir