Berkin Elvan unutulmayacak

berkin-elvan

Berkin Elvan katledileli tam 1 yıl oldu. Berkin Elvan, insanlıktan nasibini almamış polisler tarafından kafasına gaz fişeği atılarak vuruldu. Berkin Elvan bu düzene karşı tam 269 gün direndi.

Ama daha fazla dayanacak gücü kalmadığından 11 Mart 2014 tarihinde gözlerini yumdu bu dünyaya. Berkin Elvan’ların unutulmayacağını ve katillerinin er ya da geç yargılanacağını bir kez daha dile getirmek için arkadaşları, kardeşleri, yoldaşları vurulduğu yerde anacaklar karakaşlı çocuğu. Berkin Elvan’ın katilinden hesap sorulacağını 7 Mart Cumartesi Berkin’in vurulduğu yerde haykıracaklar.

Konuyla ilgili Taksim Dayanışmasının açıklaması;

“Kamuoyuna Duyuru:

Umudun çocuğu Berkin’imizi yitireli tam 1 yıl oldu!

Nefes aldığı her bir anı, umut diye alnımıza yazdığımız; umudun çocuğu Berkin Elvan’ı tam 1 yıl önce Ali İsmail Korkmazların, Uğur Kaymazların, Medeni Yıldırımların yanına uğurladık. Hâlbuki bize umut olabilmek için tam 269 gün direnmişti Berkin!

O direndikçe, biz adalet için haykırdık. O direndikçe, biz hesap sorduk. 15 Haziran’da çocukluğundan acımasızca vurulan, 14 yaşındaki Berkin’imizin körpecik bedeni 269 gün sonra yenik düştü.

11 Mart 2014 tarihinde kaybettik Berkin’imizi!

“Çocuklar uyurken susulur, öldürülürken değil” diyerek yüz binler olarak sokaklara aktık o gün, tam 1 yıl oldu!

Tam 1 yıldır sorumlular yargı önüne çıkartılmış değil! Tıpkı, Medeni Yıldırım’ın Ahmet Atakan’ın failleri, katilleri gibi…  Hala yaramız kanıyor; hala adalet bekliyoruz.

Berkin Elvan’ın Ailesi ve Taksim Dayanışması olarak,  hala yerine getirilmeyen adalet talebimizi haykırmak ve Berkin’imizi anmak için herkesi 7 Mart 2015 Cumartesi günü yapacağımız yemek, yürüyüş ve anmaya bekliyoruz!

Berkin’imizi kaybettiğimiz gün olan 11 Mart’ta, yas günümüzde, ülkenin, hatta dünyanın dört bir yanında Berkin için yapılacak anma etkinliklerini Berkin Elvan’ın Ailesi ve Taksim Dayanışması olarak selamlıyor, herkesi adalet haykırışını yükseltmeye çağırıyoruz!

Berkin Elvan’ın Ailesi ve Taksim Dayanışması

Berkin Elvan 1.Yıl Anma Programı:

7 Mart 2015 Cumartesi

12.00 – Yemek Dağıtımı, Okmeydanı Cemevi Önü

14.00 – Feriköy Mezarlığına Yürüyüş, Okmeydanı (Berkin’in vurulduğu yer)”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir