Hikmet Kıvılcımlı – Başkalarını Ezen Milletin Kendisi Hür Olamaz

Türk Solu – Sayı: 30, 11 Haziran 1968 – “Kennedy’leri kim öldürüyor?” başlığı ile yayınlandı.

“22 kalibrelik küçük bir tabanca geçen yıl satın alınmış… Bir çok ellerden geçmiş’’ ve en sonra 5 Haziran günü “Ülkeyi kurtarmak”… (Amerikayı kurtarmak!) isteyen “iyi İngilizce konuşur” Ürdünlü Sirhan Bişera’nın (Kudüs’te Amerikan konsolosunun sık sık ziyaret ettiği, Tılısım muskaları satan ve 5 defa, evet, 1952’den beri Amerikaya 5 defa gidip gelen Rum Ortodoks’u  Sirhan’ın oğlu) Sirhan Bişera’nın elinde 8 defa patladı… 10 çocuk babası ve eşi Ethel’in karnında bir aylık onbirinci çocuğu bulunan “Senatör Robert Kenedy dizleri üstüne çöktü. Yere yığılırken gözleri açıktı, ama, görmüyor gibiydi.”

Ürdünlü: “Amerika’nın hayrı için vurduğunu söylemekte idi.”

Amerikalı doktor H. Omeo: “Yaşasa da normal düşünmesinin mümkün olmayacağını” bildirdi. Ve maksat ta bu idi: Amerikalının düşünmesi mümkün olmamalıdır! 200 milyarderin, yılda 600 milyar dolar (600 milyar Türk lirası: Türkiye’nin 30 yılda toplayamayacağı kadar para) harcayarak Amerika’da ve Dünyada mafya ve CIA haydutlarına oynattığı kanlı cümbüş için, her şeyden önce Amerikalının düşünmesi mümkün olmamalıydı.

 İyi yürekli beyaz Kennedy’lerin, papaz gönüllü siyah King’lerin öldürülüşleri bize Marx’ın şu unutulmaz sözünü unutturmuyor: “BAŞKALARINI EZEN BİR MİLLETİN KENDİSİ HÜR OLAMAZ.”

Kennedy’leri kim öldürüyor? Bunu kundaktaki çocuk bile öğrenebilir. Bir avuç Finans – Kapitalist (milyarder şirket) Vietnam’da öldürmek için, Amerika’da da öldürmek zorundadır. Bu açık.

Milyarder haydutların, züğürt eşkiyacıktan ayrımı: Korkaklığı ve kalleşlikleridir. Her zengin derebeyi, düşmanını eliyle öldürmez, öldürtür. Maşa dururken elini ateşe sokmaz. Kapitalizmin DEREBEYİLİK (yâni ÖLÜM) çağı olan Emperyalizmin milyarder derebeyileri de, içlerin-
de düşünmiye çalışan Kennedy’leri öldürmek için iki maşa kullanıyor:
MAFİA — CİA… Ne var ki bu masalar bile kendi yerli – milli kollarıyla adam öldürmüyorlar. Aylıklı katillerini de -aşırı kârları gibi- geri ülkelerin mukaddesatçı tılsımlarından seçiyorlar.

Yeryüzünde İngiliz emperyalizminin casuslar fideliği olan Yakın Doğuda dünyanın en geri ve en bunalmış Ürdün halkı bulunmasaydı: Amerikan Emperyalizmi, Amerikan milletini haydutça sürülen SÜRÜ haline getirmek ve düşünemez kılmak için beyinlere tabanca sıkan Sirhan Bişara’ları böylesine kolayca ve ucuza köpekleştiremezdi. İnsanlık bir bütündür. Her cinayet o bülünlüğün toptan eseridir.

Çok dikkat edelim. Kıvırcık saçlı cıva yapılı Sirhan Bişara nasıl seçilmiş ve hazırlanmıştır? Belli. İkinci Evren Savaşından sonra İngiliz Entelicens Servisi, Amerikan CİA sını, Yakın Doğu’da açılan «boşluğu» doldurmıya çağırdı. Çünkü Emperyalizmin en bayağı valla beslenmiye alıştırılmış en terbiyeli çoban köpeği cinsi Yakın Doğu’da bulunuyordu.

Sirhan Bişara 25 yaşında bir müstahdem – öğrencidir. Los Angeles ajansına göre: «11 yıl önce Amerika’ya göç etmiştir.» Demek Bişara 14 yaşından beri CİA ağında Amerika’ya çekilmiştir. -İt yavru iken tasmalanıp aç açına kuduzlaştırılır. Ürdünlü aç köpekçik nasıl yetiştirilmiş? Gene ajans yazıyor:

“Kaatili anlatanlar onda şu özelliklerin bulunduğunu söylüyorlar: 1- PARAya çok düşkün, 2- KİŞİSEL haklarda çok titiz, 3- ARAP dâvasına hararetle inanmıştır.”

İşte Finans — Kapitalin geri ülke insanlarını köpekleştirmek için tutturduğu üç yol:

1- KİŞİSEL çıkarları TOPLUM ülküsünden üstün tut. İnsanlık ne kelime? Amerika’yı dünyanın en büyük zenginliğine kavuşturan sistem özel teşebbüs girişkinliği değil midir? Külâhını kurtaran kaptandır.

2- PARA için kendini değil, yedi göbek sülaleni sat, becerikli sayılırsın. Amerikan Bilginlerinin herkese akıl veren kitapları: “Çubuğunu yak, keyfine bak!” başlığını taşımıyor mu?

Dini KİŞİ çıkarı, imanı PARA olan kapitalizm için, satılık kaatili olmaktan korkacak ne var? ÖZEL TEŞEBBÜS – PARA: Amerika’nın bütün insanlığı hayvanlaştırmak metodudur. Hayvanlar sürüsü içinde Amerikan Emperyalizminin itçe fedailiğini kim üstüne alacak? O zaman üçüncü şık imdada yetişiyor:

3- MİLLİYETÇİLİK: Her Amerikalı KİŞİ çıkarını Kennedy’leri öldürmekte bulmıyabilir. O zaman CİA, Amerika’da tüketilmiş bir kapitalizm metaı olarak, sözde Milliyetçi Şovinizm ham maddesini Ürdün’den Amerika’ya “GÖÇMEN” kılığında İTHAL edip edlinde tutuyor.

Onun için Emperyalizm iki kolla (hem sağ eliyle, hem sol eliyle) kumarını oynuyor. Bir yarda, bütün ülkelerin üstün Finans — Kapitalistlerini banka kâbelerinin kubbesi altında evrensel bir haydutlar çetesi olarak, her türlü Din, iman, Vatan, Millet sınırını hiçe saymış: kozmopolitler durumunda hizaya getiriyor. Ötede, aynı Finans — Kapitalin bekçi köpekliğini yaptırmak üzere, her ülkede: Arap Milliyetçiliği – Cermen Irkçılığı – Türk Kafatasçılığı ve ilb. biçiminde 14 yaşından beri uluslararası aylıklı askerler yetiştiriyor.

O zaman Emperyalist casusları, diledikleri yerde en açık cinayetlerini bilimcil tekniğin bütün incelikleriyle maskeliyebiliyor. Hayvanlaştırdığı 200 milyonluk Amerikan sürüsü şoke edeceğini umduğu 2 milyar yeryüzü insanı önünde son katekullisini iyi yutturabilmek için, kiralık kaatile bir not defteri tutturuyor. Bu defterin bir köşeciğine:

“5 Haziran 1968’den önce Kennedy öldürülmelidir” emrini yazdırıyor.

Geriye kalan: “Hâtıra defterinde yirmişer sayfalık iki kısım (TAM 40 SAYFA!) AMERİKAN ALEYHTARLIĞINA ayrılmıştır. Bu arada, Orta Doğu uyuşmazlığından da söz edilmektedir.” diyor ajanslar. Emperyalizm canavarlığının bu kahpe diyalektiği anlaşılmadıkça, hiç bir şey anlaşılmamıştır.

Bakın ne güzel sahneye konuluyor. Bir “GAZETECİ.” (CIA ajanı), Amerika’daki Ürdün elçiliğine gönderiliyor. Elçilik sözcüsü (başka CIA ajanı), tıpkı:

— “Allahaşkınıza kanun altında yaşayınız!”

diyen Johnson gibi, timsah gözyaşları dökerek “facia”ya “eser” ederken Bişara’yı dürten nedeni şuna bağlıyor: Kennedy, geçen gün Amerika’nın Israil’e verdiği sözden söz etmiş te, “ARAP DÂVASI” güden Ürdünlü Ortadoks, müslüman Araplığın gayreti ile, Katolik Kennedy’yi Yahudi
aşkından ötürü vurmuş…

İsrail, Araplığa saldırdığı gün, kımıldamıyan Bişara, İsrail’e yardım eden Johnson, Amerika’ya mekik dokuyan Israil Uluları dururken, tam Johnson’u devireceği sıra Kennedy’ye kurşun sıkıyor. Bu “Arap milliyetçisi”nin:

“Komşuları (CIA komşuları) ailenin yahudi düşmanlığı ile tanındıklarını söylemişlerdir.”

İnnanırız. Belki de Kennedy sülâlesinde bir yahudi kanı bulunmuştur.

Tevekkeli bizim dolmuş şoförü Cemal Koç, şöyle bir fare tutmuyor:

-“Ben, onu bunu bilmem, abi, bu iş Komonistlerin işi.”

Ha gayret, koçlarım! Allah size bu kafayı düşünmek için değil, komonizlere toslamak için vermiş. Sirhan’ların ikliminde Amerikan damızlığı kurbanlık koç aranıyor.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir