Atıl durumdaki Bakırköy Kadın Doğum Hastanesi ranta açılıyor

gundem-hastane-bakirkoyBakırköy’ün Yenimahalle mahallesinde yıllardır atıl durumda bulunan Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesi binasının kaderi belli oldu. İBB Meclisi’nde bizleri hiç şaşırtmayacak bir şekilde binanın olduğu alanın ticari alana çevrilmesi kararı alınırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise bu kararı 20 Mart 2014 tarihinde onayladı. İl müdürlüğünde 16 Temmuz’da askıya çıkan planın itiraz süresi 14 Ağustos 2014 günü sona erdi.

Kararla birlikte Bakırköy ihtiyacının “çok fazla ihtiyaç duyduğu” ticaret fonksiyonu getirilen 5 bin 250 metrekarelik parselde iş merkezleri, ofis, büro, çarşı, çok katlı mağazalar, katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel gibi konaklama tesisleri, lokanta, gazino, düğün salonu yapılması planlanıyor. Bakırköy halkı, planlı şehirleşmeye, altyapıya, sosyal hizmetlere yönelik taleplerde bulunurken, onları müşteri olarak kabul eden İBB’nin böyle bir karar alması da şaşırtıcı olmadı.

Karar sonrasında planda yapılan değişikliğe İBB CHP izleme komisyonu itiraz ederken, CHP’li meclis üyeleri, itirazların dikkate alınmaması halinde planın iptali için mahkemeye başvuru yapacaklarını belirttiler. Bakırköy’deki çeşitli kuruluşlar da söz konusu alanın ranta açılmasına yönelik tepkileri için süreci takip etmekte.

Kadir Topbaş, İstanbul’u parsel parsel satmaya devam ediyor.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.